czwartek, 2 marca 2017

Dla kogo ten blog?

To blog dla wszystkich tych, którzy:

  • Którzy chcą polepszyć jakość swojego życia na wielu poziomach
  • Szczególnie dla tych, który zmagają się z bólem kręgosłupa
  • Chcą całościowo – holistycznie podejść do kwestii własnego zdrowia, własnej energii, regeneracji, witalności
  • Dla tych, którzy już wiedzą, lub czują, że ciało i dusza się nieodłącznie ze sobą powiązane
  • Dla tych, dla których wpływ jednego na drugie jest niezaprzeczony, a nie potrafią jeszcze w pełni oddziaływać psychiką na stan ciała i odwrotnie – szukają sposobów na aktywości fizyczne przynoszące ukojenie duszy


Postanowiłam podzielić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi urazu kręgosłupa, tj. długiej drogi przed operacją i po. Chcę się podzielić moimi doświadczeniami w przechodzeniu przez proces, jakim było chorowanie, odnajdywanie kierunku zdrowienia oraz siebie samej w procesie leczenia i rehabilitacji.

Obserwując swój proces chorowania i zdrowienia, dostrzegłam w nim kilka prawidłowości. Prawidłowości te obserwowałam także u innych chorujących osób. To wzmogło moją motywację, by pisać.

Miałam to szczęście, że zawodowo, jako psycholog, jestem obeznana i zaprawiona w „rozprawianiu się” z różnymi trudnymi emocjami. Psychologa od zwykłego człowieka różnić powinno to, że temu pierwszemu łatwiej przychodzi, a przynajmniej łatwiej powinno przychodzić, identyfikowanie i nazywanie trudnych emocji, wychwytywanie i neutralizowanie destrukcyjnych myśli i przekonań oraz zastępowanie ich konstruktywnymi treściami… Jak się okazało, w praktyce nie było to aż tak proste.

Zależy nam na tym, by problem zdrowia, utraty zdrowia i jego odzyskiwania był szeroko pokazywany, z perspektywy specjalistów z różnych dziedzin, stąd znajdziesz u nas wpisy psychologów, fizjoterapeutów, dietetyków, osteopatów, coachów i innych.

Któregoś dnia możesz tu znaleźć swój wpis – zapraszamy Cię do współtworzenia bloga – jeśli chcesz się podzielić własnym doświadczeniem, tym, co się działo i jak sobie z tym poradziłeś/-aś, a może wciąż sobie z tym radzisz – napisz do nas. Jeśli chcesz się podzielić tekstem swojego autorstwa, który porusza bliską nam tematykę – zapraszamy. Jeśli znalazłeś wartościowy artykuł, który może posłużyć naszym czytelnikom – podziel się z nami linkiem.

Rzadko piszemy o tym, o co dla nas trudne, rzadko piszemy o bólu fizycznym i psychicznym. Najczęściej chcemy ten ból zachować dla siebie, oszczędzić go innym, jednocześnie samych siebie uszlachetniając cierpieniem…

Okazuje się, że owszem – choć w większości lubimy czytać o rzeczach przyjemnych, o bólu czytać będzie ten, kto sam tego bólu doświadczył, szukając nadziei dla siebie, szukając wskazówek, szukając wsparcia i rozwiązań.


Zapraszam Cię do wspólnej podróży!


Justyna


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz